пятница, 16 ноября 2018 г.

Виробнича практика у закладі вищої освіти

Останні дні практики я присвятила оформленню звітної документації, зокрема закінчила психолого-педагогічний аналіз лекції, написала самоаналіз виховного заходу, склала лист оцінок та перевірила іншу документацію.

Сьогодні я зустрілась з методистом кафедри педагогіки та підписала індивідуальний план і виховний захід. В понеділок планую зустрітися з методистом кафедри психології та керівником практики, щоб здати на перевірку звітну документацію.
Виробнича практика у закладі вищої освіти була дуже пізнавальною та цікавою. Для мене це було гарним досвідом, я дізналась багато нового. Дякую викладачам за допомогу і корисні поради!

среда, 14 ноября 2018 г.

Виробнича практика у закладі вищої освіти

Сьогодні я відвідала кураторську годину в групі МІ-16, яку проводила студентка-практикантка Безверхня О.О. Тема заходу "Голодомор 1932-1933" була обрана у зв'язку з 85-річницею до дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, яка відбудеться 25 листопада.
Після повідомлення теми і мети заходу, викладач емоційно прочитала вірш, що пройняв до сліз, чим налаштувала на атмосферу тих часів. Під час заходу Олена Олегівна заохочувала студентів до обговорення, не просто повідомляла матеріал, а намагалась щоб він пройшов крізь аудиторію. Студенти були активними, розповідали історії про голодомор. Викладач використала різні форми роботи, включаючи перегляд кадрів із фільмів, бесіди, завершився захід хвилиною мовчання, всі студенти запалили по свічці і вшанували пам'ять загиблим. Кураторська година пройшла на високому рівні.

вторник, 13 ноября 2018 г.

Виробнича практика у закладі вищої освіти

Сьогодні я відвідала лекційне заняття у групі МІ-15 з теми «Кореляція та регресія для нелінійних моделей», проводила студентка-практикантка Безверхня О.О. Структура лекції була такою: організаційний момент, актуалізація знань, умінь та навичок студентів, виклад основного матеріалу лекції, рефлексія. Було чітко видно кожен етап лекції.


На початку заняття викладач ознайомила студентів з темою та метою лекції, планом лекції та планом роботи над кожним питанням. Під час лекції викладач активізувала усі види пам'яті студентів: довготривалу – «минулого разу ми розглядали…», короткочасну – «сьогодні домовились про такі позначення…» та оперативну – під час вивчення формул. Задля того, щоб основний матеріал лекції студенти запам'ятали, викладач наголошувала, на тому, що треба записати («Пишемо…»).
Викладач заохочувала до активності студентів під час лекції, колективного обговорення питань, вирішенню проблемної ситуації, відбувався активний діалог між студентами і викладачем. Під час заняття мова лектора була чіткою та лаконічною. Викладач гарно тримала дисципліну та контролювала роботу на місцях. Мету заняття було досягнуто.
Також сьогодні я відвідала лекційне заняття у групі СКМ-18 з теми: «Інтервальні розподіли статистичних ймовірностей», проводила Тетяна Григорівна Крамаренко. На лекції було оптимальне співвідношення конкретного і абстрактного: новий матеріал супроводжувався конкретними прикладами із життя та був пов'язаним із спеціалізацією студентів.
Зв'язок з аудиторією здійснювався у формі запитань, за допомогою яких, лектор перевіряла рівень розуміння матеріалу. Студенти були старанними та дисциплінованими, у разі необхідності задавали питання. Також викладач наводила приклади пов'язані із соціологією, що стимулювало інтерес студентів. Протягом лекції студенти виявляли інтерес до матеріалу, що вивчається, були уважні, проявляли поваги до викладача. Викладач поставила триєдину мету і повністю реалізувала її.

понедельник, 12 ноября 2018 г.

Виробнича практика у закладі вищої освіти

День сьогодні був насиченим. Спочатку я провела практичне заняття у групі МІ-15 з теми «Рівняння прямої лінії регресії». Оскільки сьогодні прийшло багато студентів яких не було на минулій лекції, мені довелося провести досить  ґрунтовну актуалізацію опорних знань, я використовувала презентацію, та основні моменти виписувала на дошку. Після цього перейшли безпосередньо до розв'язування задач.


Для зосередження довільної уваги, я змінювала тон голосу та на важливих моментах говорила: "зверніть увагу на дошку". Допомагала студентам при розв'язанні задач, задаючи їм навідні питання. Під час проведення практичного заняття я використовувала міжпредметні зв'язки математики з інформатикою, для розв'язання прикладної задачі, в якій вибірка містила великі числа, ми використовували програмні засоби, зокрема Exel. Це зекономило час на підрахунках, а студенти здобули нові вміння. Також я показала як будувати графіки за допомогою програмного забезпечення GeoGebra. В кінці пари була проведена самостійна робота.  Мету і завдання заняття було досягнуто.
Також сьогодні я відвідала практичне заняття у групі СКМ‑18 з теми: «Основні закони розподілу дискретних випадкових величин», яке проводила Крамаренко Тетяна Григорівна.  Викладач дотримувалася педагогічного такту: була грамотна у спілкуванні зі студентами; виконувала педагогічний вплив без наказів, засобами мотивації;  не було виявлено випадків приниження гідності студентів; викладач урівноважена, володіє діловим тоном спілкування, без дратівливості та сухості; під час заняття викладач була уважна до аудиторії; викладачу властива швидкість реакції, здатність швидко оцінювати ситуацію і знаходити оптимальне рішення. Пара пройшла на високому рівні.
На кінець дня я провела консультацію з теорії ймовірності, для студентів першого курсу групи СКМ-18. У них були запитання стосовно домашнього завдання та самостійної роботи.

пятница, 9 ноября 2018 г.

Виробнича практика у закладі вищої освіти

Сьогодні я провела виховний захід для студентів третього курсу групи МІ-16. Тема заходу: «Етикет на всі часи». Заняття я розпочала з привітання, мотивацією були слова "Сподіваюсь, що кожен вчитель, у тому числі і майбутній, з часом прийде до розуміння того, наскільки людині, а тим паче тій, яка виховуватиме підростаюче покоління, важливе знання етикету", після чого студенти налаштувалися на робочий лад. 
Форму проведення я обрала бесіду як оптимальний спосіб реалізації поставленої мети в межах загального обсягу часу.





При проведенні заходу я дотримувалась чіткої структури, використовувала презентацію, роздатковий матеріал. Виховний захід складався з таких етапів: організаційного, на якому було повідомлено тему, мету і завдання заходу, вікторини «Правила привітання», бесіди про етикет в цілому, про етикет студента, дозвільний етикет та про ресторанний етикет, де було залучено студентів до активного обговорення, виконання завдань на мультимедійній дошці, також продемонстровано різноманітні відеоматеріали, обговорювали подані ситуації, останнім етапом була заключна частина.
Активність та ініціатива надходила, як від мене так і від студентів. Студенти із захопленням приймали участь в обговорені і вправах, аналізували ситуації з власного досвіду, взаємодіяли між собою. Були активними, уважними, веселими, але при цьому вели себе дисципліновано, оскільки завжди були задіяні в роботу.
Захід було проведено на високому рівні, встигли виконати все заплановане та підвести підсумки. Студенти залишились задоволені виховним заходом. Тема була розкрита повністю, мета заходу досягнута.

среда, 7 ноября 2018 г.

Виробнича практика у закладі вищої освіти

Сьогодні я проводила практичне заняття з елементарної математики у групі МІ‑17‑1 з теми «Побудова графіків тригонометричних функцій». Використання мультимедійної дошки допомогло швидко провести актуалізацію та зацікавити студентів до теми заняття.
Актуалізацію провела у нестандартній формі, за допомогою програмного засобу GeoGebra я показувала динамічні графіки тригонометричних функцій і рухаючи "повзунок" запитувала у студентів графік якої функції ми отримали, а також за допомогою яких перетворень, також повторили парність функцій. Доречним було повторення того, як потрібно будувати по точках графік функції у = tg x.

Потім перейшли до наступного етапу - виконання завдань біля дошки. На екрані було висвітлено всі завдання і студенти могли виконувати їх наперед. Студенти по черзі виходили до дошки і будували графіки, використовуючи різні кольори крейди, але перед цим ми аналізували функції і записували кроки побудови.
Я слідкувала за розміщенням записів на дошці,  та перевіряла виконання в зошитах, наголошуючи на помилках. Студенти були дуже активними, охоче відповідали та виходили до дошки. Деякі студенти виконували завдання наперед, я перевіряла правильність виконання.
Наприкінці заняття я повідомила домашнє завдання, та підвела підсумки. Мету та завдання було досягнуто.
Також сьогодні я відвідала практичне заняття у групі МІ‑17‑2 з цієї ж теми «Побудова графіків тригонометричних функцій», проводила студентка-практикантка Безверхня О.О. Я мала можливість проаналізувати як можна по іншому провести дане заняття та порівняти засвоєння знань різних груп.
Порівнюючи з моєю парою, мені сподобалось, що під час актуалізації Олена Олегівна повторила область визначення функції, оскільки це буде необхідно при побудові графіків. Також гарним було те, що кожен графік будували різним кольором, але мушу зауважити що розташування графіків було не зручним, потрібно було більше слідкувати з розташуванням записів на дошці. Загалом практичне заняття пройшло на високому рівні, викладач вдало володіє аудиторією. Мету заняття було досягнуто.

вторник, 6 ноября 2018 г.

Виробнича практика у закладі вищої освіти


Сьогодні я проводила свою першу пару в університеті. Це була лекція з теорії ймовірності та математичної статистики, на 4 курсі в групі МІ-15. Тема лекції: «Рівняння прямої лінії регресії». Лекція розпочалась організовано, студенти не запізнювались і були своєчасно підготовлені до заняття. Після повідомлення теми та плану лекції, я перейшла до актуалізації опорних знань, разом зі студентами ми повторили основні поняття минулих пар. Для наочності я використовувала презентацію, що сприяло покращенню сприйняття нового матеріалу.
Студенти, що брали активну участь у ході заняття, отримували похвалу, студентам, що відповідали на питання не правильно, я давала вказівки, що потрібно повторити та на що звернути більше уваги. Також я розставляла акценти на ключових поняттях, проявляючи це емоційно: підвищуючи голос, зосереджуючи студентів на понятті, сповільнюючи темп голосу для матеріалу під запис, пришвидшуючи темп, говорячи додаткову інформацію. Для закріплення матеріалу я запропонувала приклади, студенти охоче виходили до дошки і розв'язували завдання, у разі потреби задавали запитання.
В кінці лекції ми підведені підсумки та пригадали ключові моменти заняття. Мета і завдання були досягнуті.

Виробнича практика у закладі вищої освіти

Сьогодні я відвідала лекційне заняття з предмету: основи теорії ймовірності, в групі СКМ-18, яку проводила Крамаренко Тетяна Григорівна. Тема лекції: «Основні закони розподілу дискретних випадкових величин».
Після повідомлення теми, мети і завдань заняття, викладач повідомила план лекції. Потім Тетяна Григорівна задала низку питань студентам, щоб активізувати їх знання. На початку лекції у студентів спостерігалася мимовільна увага, однією з причин було активне обговорення деякого питання на перерві, але лекція від початку була насиченою і почалася з опитування студентів, тому викладач одразу зосередила увагу студентів, вони швидко включилися в темп заняття і на зміну мимовільній увазі прийшла довільна.
Виклад основного матеріалу відповідав плану лекції. Викладач повідомляла студентам про перехід до наступного питання. Зміст лекції охоплював основні питання заданої теми, головні питання даної лекції були вірно і чітко сформульовані.
Оскільки лекція проводилась для студентів за спеціальністю соціологія масової комунікації, то викладач постійно використовувала міжпредметні зв'язки математики з соціологією, що значно активізувало увагу студентів та зацікавлювало їх. Викладач більшість матеріалу лекції подала у пояснювально-іллюстративній формі. Письмовий та усний матеріал був поданий лектором граматично вірним, не було допущено жодної помилки. Для наочності викладач використовувала презентацію, що сприяло покращенню сприйняття студентами нового матеріалу.
Наприкінці кожного питання та протягом лекції викладач робила узагальнення, що надало можливість студентам осмислити матеріал. Під час лекції не було виявлено фактів конфліктності відносин між викладачем та студентами, на занятті панувала доброзичлива атмосфера. На занятті спостерігалася постійна розумова активність групи, тим паче, що лектор намагалася залучити до роботи якомога більше студентів.
Можна сказати про те, що лекція пройшла успішно. План, який був поданий на початку пари, був виконаний повністю.

понедельник, 5 ноября 2018 г.

Виробнича практика у закладі вищої освіти

Сьогодні я відвідала практичне заняття з теорії ймовірності та математичної статистики у групі МІ-15, яке проводила студентка-практикантка Безверхня Олена Олегівна. Тема заняття: «Перевірка гіпотези про біноміальний розподіл і розподіл Пуассона». 

Заняття розпочалось вчасно. Олена Олегівна використовувала наочності, презентацію до заняття, що сприяло заощадженню часу та покращенню сприйняття студентами інформації. Викладач повідомила тему і завдання заняття, також записала та озвучила тему на англійській мові.   Наступним етапом була актуалізація опорних знань, студенти активно відповідали на поставлені запитання, що свідчило про гарне засвоєння попереднього матеріалу. Потім перейшли до розв'язання задач, студенти охоче виходили до дошки. Оскільки це була перша пара Олени Олегівни, то вона дещо переживала та припускалась помилок, але всі помилки було виправлено, і після кожного завдання вона робила висновки.  
Протягом заняття викладач підтримувала зворотній зв'язок зі студентами: задавала питання, вела діалог, створювала проблемні ситуації. Після підведення підсумків, було задано домашнє завдання, пара завершилась вчасно, заплановані завдання було виконано.

пятница, 2 ноября 2018 г.

Виробнича практика у закладі вищої освіти

На цьому тижні я займалась перевіркою самостійних робіт та веденням зошитів групи СКМ-18, методичною роботою, тобто складанням конспектів до пари теорії ймовірності та математичної статистики, яку я буду проводити у вівторок в групі МІ-15, та до пари елементарної математики, яку я проводитиму у середу в групі МІ-17-1, а також консультувалась з викладачами, під час оформлення я враховувала всі зауваження та поради Тетяни Григорівни та Світлани Геннадіївни, які вони надавали під час консультацій.
Сьогодні відбулась звітна конференція з педагогічної практики у ЗСО, на якій студенти презентували звіти своїх робіт і висловлювали свої враження стосовно проходження практики в школах. На конференції були присутні методисти з математики, інформатики, психології та педагогіки, вони також брали участь в обговоренні та задавали питання. Наприкінці конференції нам повідомили наші оцінки за проходження практики. Практика дала нам змогу більше цінувати працю вчителя та викладача.

вторник, 30 октября 2018 г.

Виробнича практика у закладі вищої освіти

Сьогодні я відвідала пару теорії ймовірності та математичної статистики, яку проводила Тетяна Григорівна Крамаренко. Це було практичне заняття у групі МІ-15 з теми: «Критерій згоди Пірсона для законів розподілу».
Під час проведення пари викладач використовувала наочності, а саме презентацію до заняття, що значно економило час та сприяло покращенню сприйняття студентами інформації. На етапах актуалізації Тетяна Григорівна постійно залучала до роботи студентів, але вони не дуже активно відповідали, тому ключові моменти було виписано на дошці. Викладач разом зі студентами склала таблицю для обчислення та наголошувала на розташуванні записів у зошиті. Під час розв'язання задач студенти стали більш активними. Працювали як біля дошки так і за комп'ютером в Excel. Тетяна Григорівна коригувала роботу, постійно поправляла, звертала увагу на функції, які використовували студенти в Еxcel, коли студент допустив помилку і не міг обчислити суму, викладач не стала говорити помилку, запропонувала по іншому знайти суму, а дану проблему задала з'ясувати вдома, таким чином студенти повторять різні методи знаходження суми. Також викладач постійно проводила паралель із виконанням завдання письмово і в програмному засобі.
Під час проведення практичного заняття використовувались різні форми роботи, як індивідуальні, так і групові. Студенти парами виходили до дошки для заповнення таблиць, побудови графіків. Викладач постійно наголошувала на прикладній спрямованості вивчення теми, після розв'язання загальної задачі, пропонувала придумати умову, яка підходила б під даний розподіл, наприклад, функція показникового розподілу говорить скільки безперебійно працює даний прилад і т.д. Викладач активізувала увагу студентів, запропонувавши розв'язати прикладну задачу: відомо бали групи МІ-15 при вступі до КДПУ, потрібно перевірити гіпотезу про нормальний розподіл балів.
Після кожного завдання було підведено підсумки. Домашнє завдання та матеріали за якими працювали на парі, викладач відправила студентам на пошту, це заощадило час та дало можливість краще підготуватися студентам, які були відсутні. Практичне заняття прийшло на високому рівні, мету було досягнуто.
Тетяна Григорівна є куратором групи МІ-16, отже після пар вона познайомила мене з цією групою, представила студентам як нового куратора, вони із зацікавленням поспілкувались зі мною і ми обговорили тему кураторської години. 
На кінець дня я разом з науковим керівником та Безверхньою Оленою Олегівною, обговорили теми і зміст занять, які ми будемо проводити під час проходження практики, а також оговорили теми та плани проведення виховних годин. Сьогодні я завершила складання індивідуального плану роботи.

понедельник, 29 октября 2018 г.

Виробнича практика у закладі вищої освіти

Сьогодні розпочалась асистентська практика у Криворізькому державному педагогічному університеті, яка буде тривати три тижні. Була проведена настановча конференція, на якій нас ознайомили з метою і завданнями практики, з етапами її проходження (І етап - ознайомлення, ІІ етап - основний, ІІІ етап - узагальнення результатів) та діяльністю на кожному етапі. А також повідомили за якими методистами ми закріпленні.  Після настановчої конференції я ознайомилась з планом роботи викладача та обговорила з Тетяною Григорівною індивідуальний план за яким я буду працювати.

пятница, 26 октября 2018 г.

Сороковий день педагогічної практики

Сьогодні останній день педагогічної практики, 8 тижнів проминуло непомітно.. За цей час ми вже встигли звикнути до гімназії, до учнів та до неперевершених вчителів!
Ранок розпочався з єдиного уроку, що був присвячений основам безпеки життєдіяльності, вчитель провела бесіду про техніку безпеки на канікулах, учні брали активну участь в обговорені.
Першою парою уроків я відвідала фізику в 9-В класі, яку проводив Володимир Миколайович. Тип уроку: контроль знань. Для перевірки домашнього завдання вчитель використав прийом самоопитування, він мені дуже сподобався. Декілька учнів самі собі задавали шість питань з домашнього параграфа і давали на них відповіді, після вчитель їх коригував та виставляв оцінку. А в цей же момент біля дошки за бажанням інші учні розв'язував задачі з домашньої роботи. Таким чином всі готуються до теорії, тому що ніхто не знає хто буде брати участь у самоопитуванні, і також перевіряються домашні вправи. Потім вчитель опитував кожного учня, у нього був свій список. Запитання не повторювалися; якщо хтось підказував комусь, то знімав бал обом учням. До кожного учня ставив 7 запитань. В кінці уроку виставляв оцінки. Вчитель має великий педагогічний досвід і користується заслуженою пошаною учнів.
Також я відвідала урок математики в 5-Б класі, вчитель - студентка-практикантка Юлія Анатоліївна. Тема: Прямокутник. На актуалізації опорних знань учні пригадали що називають прямокутником, квадратом, властивість їх сторін, формули знаходження їх периметру. Наступним етапом розв'язували задачі біля дошки. Учні активно працювали. Завдання були від легких до більш складних; задачами вчитель намагався зацікавити дітей, тому використовувала різних дитячих персонажів. Учні добре сприймали матеріал, вчитель не раз зауважувала на головних аспектах. Мета, яку поставив вчитель на початку уроку, була в повній мірі досягнута.
В кінці дня я попрощалась зі своїм 9-В класом, подякувала їм за допомогу, за підтримку і побажала успіхів в майбутньому, вони навзаєм побажали мені гарних оцінок за практику та кожен сказав по гарному словечку, мені було дуже приємно.
Я дуже вдячна за допомогу та корисні поради всьому педагогічному колективу гімназії, це був неперевершений досвід!
     

четверг, 25 октября 2018 г.

Тридцять дев'ятий день педагогічної практики

Зранку я відвідала пару уроків алгебри в 9-В класі з теми: "Квадратична функція". Урок розпочався своєчасно, Світлана Миколаївна чітко і голосно сформулювала основні задачі уроку. Після проведення актуалізації опорних знань у формі фронтального опитування перейшли до розв'язування задач. Правильно підібрані вправи по рівнях складності дозволяють нарощувати складність у міру засвоєння матеріалу. Було запропоновано завдання на знаходження координат вершин параболи, області значень, вчитель приділяла увагу побудові графіків квадратичних функцій. Вчитель врахувала індивідуальні особливості учнів, для тих, хто швидко виконував завдання пропонувала роботу з картками. На другому уроці учні продовжували розв'язувати задачі з даної теми. Після уроків найактивніші отримали гарні оцінки. Вчитель відноситься до дітей з повагою, розумінням, дотримує тактовність.
На перерві ми підійшли до директора гімназії, Алла Іванівна нас люб'язно зустріла в своєму кабінеті, де ми обговорили пройдену практику, подякували за допомогу та корисні поради. Директор висловила нам подяку за активність та дала настанову на майбутнє.
Також сьогодні я завітала до педагогічного університету, разом з іншими практикантка ми зустрілись із методистами з інформатики та з психології, вони переглянули стан нашої документації та поцікавились нашим шкільним досвідом. На п'ятницю запланували зустріч з методистом психології, для підписання плану та отримання оцінок за характеристику класу.

среда, 24 октября 2018 г.

Тридцять восьмий день педагогічної практики

Сьогодні я відвідала два уроки алгебри в 10-Б класі, працювала над звітною документацією, підходила до вчителів за підписами та прийняла в учнів звіт про виконання проекту.
Пару уроків алгебри в 10-Б класі проводила вчитель математики Світлана Миколаївна. Тема уроку: Корінь n-го степеня. Урок розпочався з аналізу контрольної роботи, вчитель наголосила на типових помилках. Потім налаштувала учнів на робочу атмосферу, мотивацією на навчання було повідомлення, що вивчення даної теми допоможе при здачі ЗНО. Під час актуалізації опорних знань учні пригадали властивості степеня з цілим показником, означення кореня n-го степеня та його властивості. Наступним етапом було розв'язування задач і вправ біля дошки. Під час уроку Світлана Миколаївна привертає увагу учнів, ставлячи питання, виходить на рівень діалогу з учнями. Методи навчання і виховання достатньо результативні, не складні, скоординовані, учні швидко їх засвоюють. В процесі уроку вчитель виправляє помилки в рішеннях задач, у випадках утруднень робить підказки. Вчитель дотримується дидактичних принципів навчання і виховання: активності, наочності навчання, систематичності, послідовності, доступності. Привертає учнів до аналізу виконаних прикладів, самооцінки. Учні відносяться до занять позитивно, по можливості виконують всі вправи уроку. Час уроку доцільно розподілений по рівнях складності. Мета і завдання були досягнуті. 
Сьогодні учні звітували про виконання проекту "Тригонометричний портал" (режим доступу: https://drive.google.com/open?id=14-1-dvkb2ubDn8yhreMenaGgfYOogp0I)
На жаль презентувати презентації на проекторі не вдалось, за технічних проблем. Під час виконання проекту учні навчилися добирати необхідний матеріал з різних джерел, виділяти головне та систематизувати його, оцінювати власні досягнення та роботу інших учнів над проектом, будувати систему доказів та відстоювати свою думку, працювати в команді, роздумувати, спираючись на знання фактів, закономірностей науки, робити висновки.

вторник, 23 октября 2018 г.

Тридцять сьомий день педагогічної практики


Першу частину дня я відвела на допомогу класному керівнику, Світлані Миколаївні. Я заповнила документацію 9-В класу, яка потрібна для отримання свідоцтва про освіту. Даний вид роботи був дуже відповідальним, він пішов мені на користь.
Потім я відвідала пару уроків геометрії в своєму класі, проводила вчитель математики С.М. Шахматова. Перший урок розпочався з актуалізація опорних знань, шляхом фронтального опитування, учні повторили формули для знаходження площ чотирикутників та трикутників, вчитель говорила що дано, а учні повинні були сходу сказати формулу. Наступнім етапом було розв'язання задач біля дошки, задачі було дібрано різнорівневі.На другому уроці учні продовжували розв'язувати задачі, сподобалось те, що учні розв'язували прикладні задачі. Найбільш сподобалась задача: відстань між трьома селами 4 км, 13 км, 15 км, потрібно знайти на якій відстані від кожного села треба поставити вишку мобільного зв'язку, щоб прийом сигналу був однаковий у всіх трьох селах. Уроки пройшли у бистрому темпі, клас встиг розв'язати багато задач. На етапі рефлексії виявилось, що учні добре засвоїли тему. Про рівень засвоєння теми також говорять гарні оцінки, що діти отримали на уроці. Морально-психологічний клімат був сприятливим для праці.
Також сьогодні я приділила увагу методу проектів. Група "істориків" повідомили, що знайшли потрібний матеріал і почали готувати звітну презентацію. З групою дослідників ми проаналізували як можна знайти висоту церкви не вимірюючи її. Після уроків пішли робити відповідні заміри, а вдома учні обчислять висоту церкви, скориставшись теоремою синусів та зроблять звітну презентацію.
День пройшов продуктивно! 


понедельник, 22 октября 2018 г.

Тридцять шостий день педагогічної практики

Ми разом зі студентками в суботу допомагали вчителям гімназії проводити районну олімпіаду. Я була закріплена за 311 кабінетом, в якому проходила олімпіада з біології для учнів 11 класу, так як ми вчителі математики, нам не дозволили бути присутніми на олімпіаді з математики. На олімпіаду приїхали учні різних шкіл та гімназій, для написання роботи відводилось 3 години. Учні сумлінно попрацювали і з гарним настроєм залишили кабінет.
На вихідних я розробила навчальний проект з теми “Розв'язування трикутників” для учнів 9 класу. Оскільки вони вже вивчили теорему косинусів та теорему синусів, я вирішила, що буде доцільно запропонувати виконати даний проект, таким чином учні зможуть застосувати свої знання на практиці.
Сьогодні я коротко нагадала учням що таке "метод проектів", та заохотила до виконання проекту "Тригонометричний портал". Продемонструвала підготовлену презентацію (режим доступу: https://docs.google.com/presentation/d/1IaCg5iBiN0-SMzgfvPbIJt4_KQrzgizkLOCOdViDBiQ/ ), учнів зацікавив даний проект, вони жваво почали обговорювати хто чим буде займатись та об'єднались у три групи: історики, дослідники та програмісти. Деталі проекту можете переглянути у презентації вчителя.
Також сьогодні я відвідала пару уроків алгебри в 9-В класі, їх проводила Світлана Миколаївна. На першому уроці вивчали нову тему "Квадратична функція", а на другому уроці учні написали контрольну роботу.
Потім відвідала пару уроків алгебри в 10-Б класі, проводила їх також Світлана Миколаївна. На першому уроці учні писали контрольну роботу, а на другому - вивчали нову тему "Корінь n-го степеня". Вивчення нового матеріалу проводилось у формі діалогу, де учні приймали активну участь. Після викладу нового матеріалу, вчитель провела узагальнення і систематизацію, і подала матеріал у вигляді схем, що значно покращило сприйняття та запам'ятовування учнів. Урок пройшов на високому рівні.

А ще сьогодні розпочався останній тиждень практики у школі. З однієї сторони радісно, а з іншої - сумно. За два місяці практики ми звикли до учнів, вчителів та гімназії в цілому!




пятница, 19 октября 2018 г.

Тридцять п'ятий день педагогічної практики

Сьогодні деякі учні 9-Б, 9-В та 10-Б класів після 4 уроку поїхали до театру, разом зі Світланою Миколаївною. Тому на 6 уроці я провела самостійну роботу для учнів 9-В класу, які залишилися. Від цієї новини вони засмутилися, адже вважали що це не справедливо, що деякі учні класу в театрі, а вони повинні писати самостійну, але мені вдалося налаштувати їх на роботу, повідомивши що самостійна робота не складна і вони матимуть можливість отримати додаткову гарну оцінку. Спочатку ми повторили матеріал, знання якого допоможе написати самостійну роботу, учні активно відповідали на поставленні запитання та були заінтересовані в отримані гарної оцінки. Потім написали самостійну роботу, зібравши листочки, ми підвели підсумки і учні мали можливість позадавати питання стосовно самостійної роботи. Мета уроку була досягнута.
Також я провела виховний захід на тему "Все в твоїх руках". Форму проведення я обрала тренінг, оскільки це відповідає віковим та індивідуальним особливостям учнів. Метою заходу було показати цінність людського життя та відповідальність людини за свій життєвий вибір.
Виховний захід складався з вправ «банка життя» (вона сподобалася учням найбільше), «коло асоціацій» (учні записували на дошці асоціації зі словом "життя", а потім із записів зробили висновок), основної частини (розповідь притчі та її аналіз, обговорення ситуації з власного досвіду), вправи «проективне речення» , оголошення результатів соціологічного опитування населення школи, висновків, а на завершення було проведено рефлексію заняття: вправа «розкрита долоня» (учні на "долонях" писали побажання один одному).
Учні із захопленням приймали участь в усіх вправах, аналізували ситуації з власного досвіду, взаємодіяли між собою. Були активними, уважними, веселими, але при цьому вели себе дисципліновано, оскільки завжди були задіяні в роботу.
Захід було проведено на високому рівні, встигли виконати все заплановане та підвести підсумки. Учні залишились задоволені тренінгом.

В кінці дня нас попросили допомогти провести завтра олімпіаду для учнів 5-11 класів, не звична робота для нас, але цікава.

четверг, 18 октября 2018 г.

Тридцять четвертий день педагогічної практики

Сьогодні я відвідала пару уроків алгебри в 9-Б класі, проводила їх - Шахматова Світлана Миколаївна. Тема: "Розв'язування задач і вправ з теми: Перетворення функцій". На початку уроку вчитель швидко перевірила знання учнів шляхом бліц-опитування, на обдумування  питання учневі давалось 1-2 секунди. Таким чином клас швидко згадав правила, за якими потрібно здійснювати паралельне перенесення, стиск та розтяг графіків функцій. Наступнім етапом була робота біля дошки. Учні по-двоє виходили до дошки і на зворотній стороні бокових частин дошки записували в результаті яких перетворень отримали графік функцій, учні на місцях виконували теж саме завдання, потім дошка відкривалась для перегляду і вчитель запитувала в учнів відповіді, коли запитала 3-4 чоловіка, тоді говорила у кого правильна відповідь, і учні відмічали собі "+", хто розв'язав не правильно ставили "-". Таким чином на уроці створилась атмосфера змагання, і учні в піднесеному настрої швидко розв'язували завдання. Наприкінці уроку кожен підрахував кількість отриманих "+" та отримав відповідну оцінку. Таким чином майже кожен учень з класу отримав оцінку.  
На другому уроці відбулося написання самостійної роботи. Вчитель роздала завдання, які стосувались вивчених тем та повторенню сьогоднішнього уроку. Завдання були цікаві, учні зосереджено писали самостійну роботу, вчитель слідкувала за дисципліною та самостійністю виконання завдань. Уроки пройшли на високому рівні, я дуже щаслива, що маю можливість вчитися в такого вчителя, як Світлана Миколаївна!

среда, 17 октября 2018 г.

Тридцять третій день педагогічної практики

Вранці я провела урок інформатики в 9-В класі. Тема: "Практична робота. Розробка презентацій." Спочатку я повідомила плани на урок та налаштувала учнів на робочий лад, повідомивши, що за практичну роботу всі отримають оцінки і що від їхнього старання залежить результат роботи. На сьогоднішньому уроці ми підводимо підсумки вивченого розділу. У формі усного опитування було повторено вивчений матеріал. На минулому уроці я задала домашнє завдання знайти інформацію, фото, музику, відео, табличні дані про улюблене місто або країну, тому сьогодні на основі зібраних матеріалів учні створювали презентацію за вказаними критеріями, працюючи за алгоритмом. Всі учні підготували матеріал вдома, і на уроці їм було над чим попрацювати. Учні були зацікавлені в даній роботі, креативно підійшли до завдання та наприкінці уроку всі отримали оцінки. Домашнім завданням було допрацювати та роздрукувати презентації. Урок пройшов дуже продуктивно.
Також сьогодні до гімназії приїздила методист Тетяна Григорівна, і ми відвідали відкритий урок алгебри в 11-Б класі, який проводила Іванова Олена Анатоліївна. Тема: Розв'язування логарифмічних рівнянь. На початку уроку була проведена досить грунтовна актуалізація опорних знань з використанням інтерактивної дошки, на якій учні пригадали означення логарифма, основні властивості, методи розв’язування логарифмічних рівнянь та побудову графіків логарифмічних функцій. Наступнім етапом перейшли до розв'язування рівнянь біля дошки, запропоновані вправи потребували використання різних методів розв’язування логарифмічних рівнянь. Всі рівняння були подані на екрані, що полегшило сприйняття учням та дало змогу працювати самостійно на місцях в комфортному для себе темпі. Урок пройшов добре, вчитель контролювала роботу як біля дошки, так і на місцях, гарно тримала дисципліну. Мета і завдання були досягнуті.

вторник, 16 октября 2018 г.

Тридцять другий день педагогічної практики

Сьогодні я була присутня на позакласному заході з інформатики в 9-Б класі, який проводила Світлана Сергіївна. На заході учні грали в морський бій за допомогою комп'ютера. 
Вчитель розповіла учням правила гри, після чого учні розділилися на дві команди, вибрали капітана команди та назву. Протягом гри учні були активними, правильно відповідали на поставленні їм запитання, що свідчить про високий рівень знань з теми "Комп'ютерна презентація. Учням сподобався захід, вони гарно та корисно провели час.
Також сьогодні відвідала пару уроків геометрії в 9-В класі, їх проводила Світлана Миколаївна. Тема: "Розв'язування вправ". На уроках учні розв'язували задачі на знаходження площі трикутника та його елементів, зокрема висоти трикутника. Спочатку було проведено актуалізацію опорних знань у формі усного опитування. Можна сказати, що учні добре підготувались до уроку, учні активно відповідали. Вчитель слідкувала за грамотністю математичної мови та правильністю міркувань. Учні виконували задачі за за готовими рисунками. На другому уроці переважну більшість задач було запропоновано без рисунків, спочатку учні робили аналіз задачі, обговорювали рисунок, і тільки потім будували в зошитах та на дошці. Уроки пройшли на високому рівні. Учні навчались прийомам логічного мислення, аналізу, розвивали самостійність. Світлана Миколаївна була організована, гарно володіла класом.


пятница, 12 октября 2018 г.

Тридцятий день педагогічної практики

Незабаром свято захисника вітчизни, а разом з цим покрова та день козацтва. Тому сьогоднішній день розпочався з єдиного уроку, на якому ми переглянули документальне відео про історію українського козацтва, потім обговорили переглянуте, поговорили про козаків, історію їх виникнення. Також привітали хлопців подарунками та щирими вітаннями, зі святом який відбудеться у неділю.

Шостим уроком провела геометрію в 9-В класі. Актуалізація опорних знань була проведена методом фронтального опитування, учні відповідали активно і правильно, що свідчить про гарне засвоєння попереднього матеріалу. Наступнім етапом стало виконання самостійної роботи, яка містила задачі стосовно вивчених тем. В кінці уроку була проведена рефлексія, за допомогою якої я дізналась на що треба звернути увагу на наступному уроці.
     Також сьогодні я провела соціологічне опитування учнів 9-Б та 9-В класів, результати якого учні дізнаються на виховному заході на тему «Все в твоїх руках», який я планую провести наступного тижня.

четверг, 11 октября 2018 г.

Двадцять дев'ятий день педагогічної практики

          Сьогодні до нас в гімназію завітала наш методист - Крамаренко Тетяна Григорівна, і ми проводили відкриті уроки з в використанням інтерактивної дошки.
Першим уроком я провела алгебру в 9-В класі. Тема: Побудова графіків функції виду: y=kf (x) i y=f (kx). На уроці були присутні методист кафедри математики та методики її навчання - Крамаренко Тетяна Григорівна, вчитель математики - Світлана Миколаївна, та студенти-практиканти: Світлана Сергіївна, Юлія Анатоліївна, Олена Анатоліївна. Урок розпочався з оголошення девізу уроку: "Не кажи "гоп", поки не вивчиш функції". Це було дуже доцільним, оскільки допомогло учням налаштуватись на роботу та підняло їм настрій, а також плавно перейшло до мотивації навчальної діяльності. Актуалізації опорних знань була проведена у нестандартній формі. Учням було запропоновано співвіднести графіки функцій із прислів'ями, таким чином ми повторили властивості функції, а також це допомогло мені продемонструвати як пов'язані функції та усна народна творчість. Новий матеріал був поданий у формі евристичної бесіди: учні будували графіки конкретних функцій, а потім формулювали загальне правило. Всі графіки були побудовані в GeoGebra, тому були динамічними. В кінці уроку учні мали змогу самостійно попрацювати з цим програмним забезпеченням, від чого вони були в захваті. Мета і завдання були досягнуті.
Також, сьогодні мною був проведений позакласний захід з інформатики "Морський бій". Спочатку я розповіла учням правила гри, після чого учні об'єднались в дві команди, вибрали капітана команди та назву. Право першими вступати в гру надавалося тій команді чий капітан першим розгадав ребус. Протягом гри учні вибирали клітинку та "стріляли", намагаючись влучити в противника. Якщо не влучили, то команда повинна була відповісти на запитання. Протягом уроку учні мали гарний настій та були налаштовані на перемогу. Захід учням дуже сподобався і всі залишили кабінет з гарним настроєм.