вторник, 17 января 2017 г.

Модуль 11


Ось і настав цей день... сьогодні ми завершили тренінг "Навчання для майбутнього"! На душі в одночас і радість, і смуток. Мені дуже сподобалось займатися з колегами, пізнавати багато нового. Наш тренер, Тетяна Григорівна Крамаренко, завжди допомагала нам, давала надзвичайно цікаві поради, я дуже їй вдячна!

Презентація проектів прошла на "УРА!", мені дуже сподобались роботи колег!


Я багато чому навчилась на цьому тренінгу і вважаю, що найефективнішим буде можливість оцінювання власних навичок з самоспрямуванням у навчанні, це допоможе дітям самостійно планувати свої досягнення для отримання кращих результатів без допомоги вчителя. Якщо учні умітимуть працювати самостійно, в команді і малих групах то, вони навчаться користуватися різні інструменти та ресурси, якими володіють другі команди, навчатись на власних помилках.

Хочу подякувати корпорації Intel та організації «Інститут комп’ютерних технологій» за такий чудовий курс, колегам за чудову роботу та тренеру за отриманий досвід!

Спільна презентація учасників тренінгу на Prezi


Модуль 10

Цей модуль допоміг мені з'ясувати мою роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів, а саме – активізація визначених функцій педагогічного процесу потребує переосмислення ролі та функцій педагога. Гуманістичні підходи до навчання передбачають пріоритетність адаптаційної та організаційно-консультативної функцій педагога. Педагог стає насамперед фасилітатором та консультантом, радником учнів. Фасилітатор організовує роботу учнів, сприяє розвитку їх особистісних якостей, допомагає ідентифікувати проблеми і приймати рішення.

Мета фасилітації – організація ефективної роботи учнів на засадах гуманізму, особистісного саморозвитку, конструктивної взаємодії.

понедельник, 16 января 2017 г.

Презентація основних питань (вчителя)


Модуль 9.

Для сприяння розвитку самостійності у навчанні ми повинні формувати в учнів самоспрямованість, тобто не лише надавати можливість виконувати самостійну роботу за інструкціями, а й навчати їх ставити власні навчальні цілі, планувати свою власну навчальну траєкторію, планувати, реалізувати та оцінювати свою діяльність з реалізації власних навчальних цілей. 
Сьогодні ми:
- Обговорили створені приклади учнівських робіт та засоби їх оцінювання;
- Обговорили, як допомогти учням стати самоспрямованими в навчанні;
- Проаналізували шляхи здійснення диференціації навчання учнів;
- Створили форму оцінювання учнівської самоспрямованості в навчанні;
- Створили форму он-лайн тестування (опитувальник);

- Шаблони для презентації, публікації, веб-сайту.


пятница, 13 января 2017 г.

Модуль 8

У цьому модулі ми дізналися про те, як можна використовувати засоби оцінювання для діагностики рівня розвитку в учнів навичок 21 століття, навичок мислення вищих рівнів та для оцінювання засвоєних учнями знань упродовж проекту.
Ми спроектували свою систему оцінювання та скористаєтеся засобами оцінювання проектів програми Intel «Навчання для майбутнього».
У цьому модулі ми:
  • Переглянули прикладами учнівських робіт колег;
  • Обговорили  ідеї з залучення учнів до процесу оцінювання;
  • Доопрацювали плани оцінювання;
  • Створили форми для підсумкового оцінювання;
  • Переглянули та оцінили приклади учнівських робіт.

Модуль 7

Цей модуль допоміг мені знайти відповіді на такі запитання:
- Яким чином створення прикладу учнівської роботи допоможе мені пояснити учням мої очікування від проекту та покращити їх навчання?

- Як я можу забезпечити досягнення учнями навчальних цілей при створенні ними комп’ютерних робіт до учнівського проекту?
Також на цьму модулі я створила учнівський сайт звіту роботи над проектом з теми "Трикутники. Ознаки рівності трикутників".

четверг, 12 января 2017 г.

3 задачи на логику для детей

Модуль 6.

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме я обговорив проблеми безпеки роботи учнів в Інтернеті. Створила план використання Інтернету учнями для спілкування та співпраці привиконанні завдань проекту.

среда, 11 января 2017 г.

Модуль 5

      Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме: учні знайдуть багато інформації, із якої потрібно вибрати саме те, що стосується даного завдання та поставлених цілей; отримають навички критично оцінювати веб-ресурси; ознайомляться із законом про авторство.... Я впевнена, що дітям необхідно знати про авторство та використовувати його. На мою думку потрібно встановити певні правила. Наприклад, як в міжнародних коледжах (UWC). За плагіат - на перший раз сувора розмова, на другий - просять забрати документи. Для мене було шоком про це дізнатись. 
Також сьогодні ми розмовляли про те, що інтернет - це павутина, і обговорювали позитивні і негативні сторони інтернету.

вторник, 10 января 2017 г.

Модуль 4

       Оцінювання - це те, в чому хочу розібратись. Сьогодні спочатку мені було важко розставити опорні точки в методичних закаулках. Потім начитавшись на сайті різних прикладів, стало розвиднюватись. Важко було придумати конкретне завдання, згідно держ.стандартів, для діагностики знань учнів. Мабуть тому що немає досвіду. Треба ще подумати, на якому етапі, де, як коли проводити оцінювання.


       А ще цей модуль допоміг мені уточнити Основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті, а саме як розробити графік оцінювання; уточнити основні питання, аби вони відповідали навичкам 21 ст.; як використовувати різні стратегії оцінювання; як оцінювати важливі цілі проекту; як відслідковувати прогрес учнів. 

пятница, 6 января 2017 г.

Модуль 3


Цей модуль, для мене дуже важливий, адже як сформулюю запитання, в такому напрямку і буде розвиватися проект. Я дуже хочу щоб мої запитання допомогли учням та надихнули на роботу у проектній дослідницькій діяльності.

Також ми обговорювали, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме створювати Портфоліо та цілі навчання, розробляти основні запитання.


четверг, 5 января 2017 г.

Модуль 2. Навчання за допомогою методу навчальних проектів

       Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі. Проекти надають широкі можливості для навчання. Вони залучають учнів до вирішення проблемних ситуацій та інших змістових завдань, будують зв’язки зі світом поза класною кімнатою та звертаються до питань реального життя учнів.

       Також на цьому модулі я створила власну колекцію закладок на сайти, ними дуже зручно користуватися, я вже порекомендувала цю знахідку своїм друзям! 
       Я отримала велике задоволення від створення буклету, сподіваюсь що він сподобається усім. Намагалась зробити його доступним та цікавим.
Буклет "Навчання за методом проектів" (сторінка 1)
Буклет "Навчання за методом проектів" (сторінка 2)
      Після опрацювання Модуля 2 я вже маю декілька ідей стосовно своєї теми "Ознаки рівності трикутників". З нетерпінням чекаю наступного заняття!

   

Модуль 1. Цілі, завдання та ресурси тренінгу. Рефлексія

       За допомогою інформаційно-комунікаційних технологій та методу проектів я хочу розвинути навички навчання, що базуються на навчальних потребах учнів.
       Цей модуль допоміг мені визначити мої цілі навчання на тренінгу. Найважливішими із них являються:
- навчитися оцінювати учнівські проекти;
- ефективне використання Інтернет-ресурсів у навчальному процесі та спілкуванні;
- організація диференційованого навчання;
- стати фасилітатором навчального процесу.
        А також я хочу підвищити професійну кваліфікацію, як молодого спеціаліста, наповнити навчальні плани та завдання, що відповідають державним освітнім стандартам, співпрацювати з колегами для вирішення проблем у навчанні учнів. 
     На цьому модулі я із задоволенням обговорювала цілі з колегами, мені легко вдалось навчитись працювати з основними засобами тренінгу: підручником, сайтами iteach.com.ua та wiki.itech.com.ua, також я швидко розробляла власний блог, нескладно було створити персональну вікі-сторінку, папку Портфоліо та поновити її додатковими матеріалами; важче було провести рефлексію власного навчання.
      За допомогою встановлених цілей на кінець тренінгу я зможу проаналізувати що мені вдалося, і над чим ще потрібно попрацювати.